Черноморец и Загорец не се победиха

Отборът на Черноморец 1919 Бургас загуби първи точки у дома, на своя стадион "Черноморец" в квартал "Акациите". "Акулите" завършиха наравно 0:0 в дербито от 20-ия кръг на Трета лига - Югоизток със Загорец (Нова Загора), но продължават да бъдат еднолични лидери с преднина пред новозагорци и Марица (Пловдив). Черноморец е с актив от 51 точки на върха след 16 победи, 3 ремита и само 1 поражение и голова разлика 42:12.

"Акулите", водени от Малин Орачев, имаха своите възможности  през двете полувремена, но така и не успяха да вкарат важното първо попадение, с което да успокоят срещата. Възпитаниците на Мирослав Миндев играха предпазливо, чакаха своя шанс, на моменти разиграваха в обичайния си стил, но и равенството бе добре дошло за тях. Загорец създаде няколко положения, но стражът и капитан Мартин Теменлиев бе на мястото си и отрази всичко. Милен Танев, Антон Узунов и Мариян Тонев пробваха няколко изстрели преди и след почивката, но не успяха да отбележат. През втората част и Кристиян Парашкевов, който се появи в игра, имаше няколко удара, но топката така и не искаше да влиза във вратата на гостите. Десет минути преди края на срещата Нуретин Пюскюлю получи втори жълт картон и "акулите" завършиха мача с човек по-малко.