Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Вихър излъга Левски в град Левски

Вихър (Славяново) взе дербито на Плевенска област с 1:0 в град Левски срещу едноименния тим. Двубоят е от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига. Герой стана Кристиян Тафраджийски с попадението си в края на срещата. Получи се здрава битка, но футбола беше малко. Домакините понесоха тежък удар в 24-ата минута когато лидерът им Ивайло Раденцов беше отстранен от терена.

"Фаулираха ме, но нарушението беше подминато безмълвно. Попитах съдията Никола Петров защо не свири, а той ми вдигна жълт картон. Към нас дойдоха няколко от съотборниците ми. В последвалите протести, може някой от нас (сред които съм и аз) да е бутнал рефера по ръката и той ми показа червен картон. Смятам, че не заслужавах тази санкция“, коментира Раденцов.
Останали с 10 футболисти, левскарите не се дадоха. Дори в края на полувремето Виктор Иванов можеше да вкара с глава, ако не беше перфектната намеса на славяновския страж Теодор Тодоров. След почивката постепенно силите на домакините привършваха. Все пак в 65-ата минута Кристиян Иванов изпълни прецизно фаул, но Тодоров отново се справи. Вихърци вече владееха инициативата, но атаките им нямаха успешен завършек. Отлична възможност пропиля влезлият като резерва Иван Иванов. В 87-ата минута, Тони Паликрушев центрира, Ивайло Иванов свали топката на Тафраджийски, който отблизо едва не скъса мрежата – 0:1.

Стартови състави:

Левски: 1. Васил Тодоров, 14. Габриел Ганчев, 21. Цветослав Игнатов, 15. Цветомир Димитров, 70. Теодор Михайлов, 8. Виктор Иванов, 20. Ивайло Раденцов, 7. Благовест Ленков, 9. Кристиян Иванов, 22. Венцислав Миленов, 10. Евгени Систов (капитан).
Треньор – Дочко Дочев

Вихър:12. Теодор Тодоров, 17. Станислав Иванов, 23. Тони Паликрушев, 4. Светослав Кръстев (капитан), 9. Десислав Русев, 18. Жюлиен Бенков, 88. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 7. Милен Тодоров, 5. Кристиян Тафраджийски, 14. Ивайло Емилов Иванов.