Монтана пак победи Левски (снимки)

Отборът на Монтана записа трета победа в Първата осмица на волейболната Суперлига за мъже. Волейболистите на Даниел Пеев надиграха категорично Левски София с 3:0 (25:20, 26:24, 25:18) в мач, изигран в зала "Младост".

62 Левски - Монтана
Това бе втора поредна победа за Монтана над Левски, след като Максим Сапожков и компания срезиха “сините” с 3:1 и за Купата на България.
Така Монтана заема 6-а позиция във временното класиране с актив от 7 точки (3 победи, 3 загуби).
Левски е 5-и с 12 точки (4 успеха, 3 поражения) и мач повече.
Домакините взеха реванш от столичния гранд за загубата с 1:3 гейма във втори кръг.
Волейболистите от Монтана доминираха в две от трите части, като на моменти противникът се доближаваше, но не успяваше да ги преодолее. Във втория гейм левскарите имаха преимущество в елементите през повечето време, но позволиха да бъдат настигнати. Монтана вкара интрига, силите на "сините" им дадоха възможност да стигнат до геймбол, който обаче не успяха да отразят.
Най-резултатен бе Максим Сапожков с 14 точки (1 ас, 1 блок), а националът Стефан Чавдаров добави 12 точки (3 аса, 2 блокади). С по 10 точки завършиха Радослав Попов (1 ас, 2 блокади) и Златан Йорданов (1 ас, 2 блокади).
За Левски Гордан Люцканов бе над всички с 16 точки (2 блокади).

МОНТАНА – ЛЕВСКИ СОФИЯ 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)
МОНТАНА: Максим Крескин 1, Максим Сапожков 14, Златан Йорданов 10, Радослав Попов 10, Стефан Чавдаров 12, Тодор Костов 7 – Мартин Божилов-либеро (Любослав Симеонов 1, Димитър Калчев, Виктор Костадинов)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ЛЕВСКИ: Владимир Станков 1, Боян Йорданов 6, Гордан Люцканов 16, Самуил Вълчинов 4, Христо Цветанов 5, Марк макгивърн 3 – Владислав Иванов-либеро (Владимир Гърков 2, Стоил Палев, Александър Николов, Николай Захариев 1, Дамян Колев-либеро, Венислав Антов 6)

Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ.