Монтана взе реванш и отстрани Левски за Купата на България (снимки)

Волейболният отбор на Монтана стана първият финалист в турнира за Купата на България при мъжете. Играчите на треньора Даниел Пеев, победиха у дома Левски с 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:13) в мач от 3-ия кръг на турнира, игран тази вечер в зала "Огоста".

Така монтанчани взеха своебразен реванш за загубата от "сините" преди дни в отложен мач от първата осмица на Суперлигата.

Домакините от Монтана стартираха много нахъсано и контролираха играта напълно през първия гейм. Монтанчани взеха преднина от пет точки при 17:12, след което запазиха разликата до крайното 25:19. Във втората част треньорът на Левски Андрей Жеков потърси промяна, като пусна в игра Гордан Люцканов на мястото на Самуил Вълчинов. Това даде ефект, "сините" стабилизираха представянето си и играта тръгна равностойно. В решителните минути Левски се откъсна с две точки при 22:20 и задържа минималния си аванс до края - 25:23 и 1:1.

Това "даде криле" на Левски и в третата част "сините" започнаха ударно със 7:2 в своя полза. След това домакините показаха истински чудеса от храброст, като не се отказаха и постепенно стопиха изоставането си, а играта продължи точка за точка. Този път монтанчани показаха солидно присъствие, като след равенството при 22:22, направиха 3 точки и спечелиха гейма с 25:22. Това сякаш пречупи Левски и в четвъртата част Монтана бе пълен господар на полето - 25:13 и 3:1.

Най-полезен за Монтана бе руският диагонал Максим Сапожков със 17 точки за победата. Тодор Костов и Златан Йорданов добавиха 15 и 14 точки за успеха. За "сините" Боян Йорданов бе над всички със страхотните 17 точки, но и неговите усилия не помогнаха за победа.

МОНТАНА - ЛЕВСКИ 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:13)
МОНТАНА: Максим Сапожков 17, Георги Елчинов 9, Тодор Костов 15, Златан Йорданов 14, Стефан Чавдаров 10, Максим Крескин 4 - Мартин Бижилов-либеро (Любослав Симеонов 4,  Димитър Калчев, Виктор Костадинов, Методи Методиев-либеро).
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ЛЕВСКИ: Самуил Вълчинов 2, Христо Цветанов 7, Марк МакГивърн 7, Владимир Станков 4, Александър Николов 9, Боян Йорданов 17 - Владислав Иванов-либеро (Гордан Люцканов 10, Владимир Гърков, Стоил Палев)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ.