Левски отнесе Добруджа в отложен мач (видео + галерия)

Волейболистите на Левски записаха 5-а победа в първата осмица на Суперлигата, след като отнесоха у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:18) в отложен мач от 5-ия кръг, игран тази вечер в зала "Левски София" в столицата.

55 Левски - Добруджа
Така "сините" са 3-и във временното класиране с 5 победи, 3 загуби и 15 точки. Добруджа пък е на 4-о място с 4 победи, 5 загуби и 14 точки. В редовния 10-и кръг Левски ще приеме Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато добричлии са домакини на Монтана. И двете срещи са следващия вторник (16 февруари) от 18,00 и 18,30 часа.
В първите два гейма Левски доминираше напълно на полето, като взимаше солидна преднина от началото и не позволяваше противодействие от страна на гостите. Старши треньорът на Добруджа Мирослав Живков потърси промяна, като започна да прави смени, за да намери най-оптималния вариант.
В първата част при 11:17 бе направена двойна смяна. На игрището като разпределител се появи Любослав Телкийски, а като диагонал Християн Димитров. Във втория гейм пък в игра влезе опитният Методи Ананиев, а след това влезе и Светослав Арнаудов. Въпреки рокадите, обаче, Добруджа не успя да намери верния ритъм и Левски затвори първите две части с разлика.
В третия гейм имаше известен проблясък за гостите от Добруджа. Те започнаха по-стабилно и бяха равностойни до 7:7. След това, обаче, домакините от Левски отново взеха нещата в свои ръце и направиха разлика, като поведоха с 15:10. Добричлии не успяха да излязат от ситуацията и Левски спечели мача след 25:18 и 3:0.
Над всички за Левски бе капитанът Боян Йорданов с 18 точки (2 аса и 59% ефективност в атака) за победата. Гордан Люцканов добави още 12 точки (3 аса, 45% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) за успеха.
За Добруджа Жулиен Георгиев завърши с едва 7 точки (44% ефективност в атака).
ЛЕВСКИ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (25:17, 25:17, 25:18)