Левски излъга ЦСКА в 5 гейма при откриването на новата си зала (видео + галерия)

Волейболистите на Левски София излъгаха ЦСКА с 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:12, 15:7) при официалното си откриване на новата си зала “Левски София”.

Възпитаниците на Андрей Жеков достигнаха до трета победа от началото на сезона в Първата осмица на волейболната Суперлига на България за мъже в двубой от 8-ия кръг, който се игра пред празни трибуни.

52 Левски - ЦСКА
Боян Йорданов изведе Левски напред с 3:1 в началото на двубоя. Последваха 5 поредни точки за “червените”, последната, от която дойде след атака на Мартин Павлов за 6:3. Андрей Жеков взе прекъсване за “сините”. Националът Димитър Димитров изведе ЦСКА напред с 8:4. Левски успя да изравни при 10:10 след атака на неостаряващия 42-годишен бивш национал Христо Цветанов. Единична блокада на Христо Цветанов срещу атака на Димитър Димитров и “сините” поведоха с 13:12. Волейболистите на Левски взеха аванс от 2 точки при 16:14. Нова атака на “бързата ръка” Христо Цветанов и 19:17. Ас на Димитър Димитров намали разликата до 19:20. Тройна “синя” блокада спря атака на Димитър Димитров – 21:19. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Ас на Гордан Люцканов изведе Левски до геймбол при 24:20. Атака в аут на Георги Татаров даде успеха на “сините” в първата част с 25:20.
“Червените” волейболисти поведоха в началото на втората част с 9:5 след блокаут на Димитър Димитров. Атака на Красимир Георгиев и ЦСКА поведе с 5 точки при 11:6. Атака на Марк МакГивърн намали разликата само до 2 точки при 11:13. Успешно нападение на Гордан Люцканов и 17:19. Две поредни “сини” блокади на Марк МакГивърн и на Гордан Люцканов възстановиха равенството при 19:19. Успешна атака на Боян Йорданов и Левски поведе с 22:21. Ас на Андрей Христов възстанови равенството при 23:23. Георги Татаров изведе ЦСКА до геймбол при 24:22. Боян Йорданов върна една точка за Левски – 23:24. Георги Татаров атакува по диагонала от зона 4 и “червените” спечелиха втората част с 25:23.
Волейболистите на Левски поведоха с 3:2 и 5:4 в началото на третата част. Мартин Павлов атакува в аут – 7:8. ЦСКА успя да изравни при 9:9, след като диагоналът Димитър Димитров атакува успешно от зона 2. Възпитаниците на Александър Попов поводеха с 11:9 и Андрей Жеков взе прекъсване за Левски. Техническото прекъсване дойде при 12:10 за ЦСКА. Самуил Вълчинов замени Александър Николов в състава на Левски. 12:14 Красимир  Георгиев “разстреля” либерото Владислав Иванов и “червените” поведоха с 14:12. нова атака на Краси Георгиев и 15:13. Волейболистите на ЦСКА поведоха с 22:19, след като Георги Татаров пусна технично топката. Андрей Жеков взе прекъсване за “сините”. Блокаут на Самуил Вълчинов намали разликата до 21:23. Димитър Димитров изведе ЦСКА до геймбол при 24:21 с атака по правата от зона 2. Левски намали до 23:24, след като Димитър Димитров докосна мрежата. Александър Попов взе прекъсване за “червените”. Грешка на Владимир Станков даде успеха на ЦСКА в третата част с 25:23.
Волейболистите на Левски поведоха с 5:1 след двойна блокада на Самуил Вълчинов и Марк МакГивърн срещу атака на Димитър Димитров. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Боян Йорданов изведе “сините” напред със 7:2. 48-годишният Ивайло Стефанов се появи в игра за стабилизиране на посрещането на ЦСКА. Остра атака на Христо Цветанов и 8:3. Боян Йорданов увеличи разликата до 11:6. Мощни атаки на Гордан Люцканов направиха резултата 17:6 и 20:8. мощна атака на Христо Цветанов през центъра донесе успеха на Левски в 4-ата част с 25:12.

Гордан Люцканов стана най-резултатен за Левски с 25 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака, 29% перфектно и 65% позитивно посрещане - +21 точки). Капитанът Боян Йорданов добави още 21 точки (1 блок, 56% ефективност в атака - +10 точки). Марк Макгивърн се отличи с 11 точки (5 блока, 60% ефективност в атака - +9 точки).

За ЦСКА най-резултатен стана Георги Татаров с 15 точки (1 блок, 54% ефективност в атака, 23% перфектно и 49% позитивно посрещане - +6 точки). Националът Димитър Димитров добави 14 точки (1 ас, 32% ефективност в атака).

ЛЕВСКИ СОФИЯ – ЦСКА 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:12, 15:7)

ЛЕВСКИ:

Владимир Станков 3, Боян Йорданов 21, Александър Николов 4, Гордън Люцканов 25, Христо Цветанов 10, Марк МакГивърн 11 - Владислав Иванов-либеро (Самуил Вълчинов 9, Владимир Гърков 1)

Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ

ЦСКА:

Делчо Раев, Димитър Димитров 14, Георги Татаров 15, Мартин Павлов 11, Красимир Георгиев 7, Андрей Христов 8 – Кристиян Петров-либеро (Даниел минков, Християн Велеков 2, Иван Крачев, Ивайло Стефанов, Борислав Манолов, Димитър Ковачев)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Първенство на България по волейбол за мъже, мачове от осмия кръг в първата осмица:

Левски София - ЦСКА - 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:13, 15:7)