Левски удари и лидера Хебър (видео + галерия)

Волейболният отбот на Левски записа 3-а поредна и общо 4-а победа в първата осмица на Суперлигата. "Сините" удариха и надиграха у дома лидера Хебър (Пазарджик) с 3:1 (27:25, 25:21, 23:25, 25:23) в отложен мач от 7-ия кръг, игран тази вечер в новата зала "Левски София".

47 Левски - Хебър
Въпреки успеха, момчетата на Андрей Жеков остават на 5-о място във временното класиране с 4 победи, 2 загуби и 12 точки. Хебър пък остава начело с 6 победи, 2 загуби и 18 точки. В редовния 9-и кръг на първенството Левски ще гостува на Монтана, докато "тигрите" от Пазарджик ще приемат шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) в голямото дерби. И двете срещи са в събота (6 февруари) съответно от 18,00 и 18,30 часа.

Срещата бе отлична демонстрация на равностойното първенство в първата осмица, където през този сезон няма сериозни лидери, а всеки мач може да бъде с непредсказуем изход. С изключение на втория гейм, в който домакините от Левски имаха предимство от началото и го затвориха с разлика - 25:21, останалите части на мача бяха много равностойни, а развоя се решаваше в решителните минути.

"Сините" показаха повече устойчивост в два от геймовете – първия и четвъртия, когато след равенства в края, съумяваха да наложат волята си. Хебър успя да направи това само в третата част, като за съжаление не успя да докара мача до тайбрек. В четвъртия гейм "тигрите" показаха възможности, като от изоставане 6:12 успяха да стопят пасива си и да стигнат до равенство, но след 23:23 Левски успя да измъкне гейма с 25:23, а с това затвори и мача с 3:1.
Най-полезни за Левски станаха Гордан Люцканов (1 ас, 64% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане) и капитанът Боян Йорданов (55% ефективност в атака) със 17 и 16 точки за победата.
За гостите от Хебър канадският диагонал реализира 18 точки (2 аса и 43% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех.
ЛЕВСКИ - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:1 (27:25, 25:21, 23:25, 25:23)