След като изтормозиха Реал и Барса, Леванте и Гранада направиха нов драматичен мач (видео)

Леванте и Гранада направиха драматично 2:2 в среща от 22-ия кръг на испанския шампионат. Гостите успяха да изравняват в добавеното време чрез Роберто Солдадо, който се разписа с глава.

Преди дни въпросните отбори измъчиха Реал Мадрид и Барселона, показвайки, че имат качества. През миналия уикенд Леванте срази шампионите с 2:1 в столицата в мач от Ла Лига, а в сряда до 89-ата минута Гранада водеше с 2:0 на Барса до за Купата на Испания, но допусна обрат за крайното 3:5.

Капитанът на днешните домакини Хосе Луис Моралес се отчете с две попадения, а веднъж удари и гредата. Неговите усилия обаче не се оказаха достатъчни. Ел Коменданте вкара за 1:0 в 30-ата минута, но две минути преди паузата Кенеди изравни.

Моралес пак изведе “жабчетата” напред в 67-ата, но в края Солдадо спаси точката за Гранада.

Двата тима са съседи в класирането, като не са далеч от шестата позиция.