Леванте повали Виляреал секунди преди дузпите

Леванте е вторият полуфиналист в турнира за Купата на краля. Тимът от Валенсия стигна до драматичен успех срещу Виляреал с 1:0 след продължения. В герой за домакините се превърна Рожер, който вкара гола на победата в 121-ата минута.

И двата отбора бяха без част от основните си футболисти. Виляреал влезе в двубоя като фаворит и създаде повече положения, но го пропусна. Съставът на Унай Емери отправи общо 26 удара към противниковата врата, но не успя да преодолее стража Дани Карденас.
Вратарят на Леванте имаше огромна заслуга отборът му да стигне до продължения. В края на редовното време той направи отлично спасяване след изстрел от фаул на Даниел Парехо.

В допълнителните 30 минути Карлос Бака се размина с гола от чиста позиция, а реферът Гонсало Мелеро даде дузпа за Виляреал, която отмени след намесата на ВАР.
Срещата отиваше към дузпи, когато Хосе Луис Моралес върна топката към непокрития Рожер и той донесе триумфа на Леванте.

Тимът на Пако Лопес е на полуфинал за националната купа едва за втори път в историята си след далечната 1935 година.