Виляреал изпусна решен двубой (видео)

Борещият се за място в зона “Шампионска лига” тим на Виляреал се издъни при гостуването си на новака Елче, след като поведе с 2:0, но не успя да завърши аванса си. Срещата от 22-ия кръг завърши 2:2, с което отборът на Унай Емери дава шанс на четвъртия Севиля да увеличи преднината си.

“Жълтата подводница” има само една победа в последните си шест мача във всички турнири, а преди дни беше елиминиран от Леванте в турнира за Купата на Испания с гол в 120-ата минута.

Елче е един от най-слабите тимове в Ла Лига и не е побеждавал вече в 15 последователни кръга за първенство, заради което логично е в зоната на изпадащите.

Футболистите на Виляреал обаче видимо подцениха съперника и след му вкараха два гола, се отпуснаха и позволиха изравняване. Жерард Морено беше точен на два пъти за гостите - в 16-ата и 35-ата минути, което ги подлъга, че всичко е решено.

Домакините обаче направиха много силен старт на втората част и Гуидо Карийо бързо намали - в 49-ата минута. В 64-ата изравняването стана факт, след като Лукас Бойе довкара топката след рикошет в гредата.

След това Виляреал хвърли много усилия да стигне до победата, но не успя да я постигне.