Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

България обърна Северна Македония в София (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България надиграха Северна Македония с 3:1 (23:25, 25:18, 25:22, 25:18) в третата контрола помежду им, изиграна в зала "Христо Ботев" в столицата.

43 България - Северна Македония

В първите две проверки, част от подготовката на националите за предстоящата европейска квалификация в Израел (12-17 януари), нашите се наложиха съответно с 3:2 и 3:1 гейма.

Първо в Sportal.bg: Ясен е съставът на България за евроквалификациите в Израел
Силвано Пранди заложи на Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Николай Николов, Алекс Грозданов и либеро - Петър Каракашев.

Волейболистите на Северна Македония поведоха в началото на двубоя със 7:4. Възпитаниците на Силвано Пранди съумяха да запишат 4 поредни точки и на свой ред поведоха с 8:7. Диагоналът Никола Гьоргиев пак изведе Северна Македония напред при 13:12. Цветан Соколов отигра технично в атака от зона 2 за 13:14. възпитаниците на Никола Матияшевич взеха аванс от 3 точки при 16:13. Цветан Соколов би сервис в аут – 16:19. Отлична атака през центъра на Алекс Грозданов намали резултата до 19:21. Две поредни тройни български блокади изравниха резултата при 23:23. Никола Матияшевич взе прекъсване за гостите. Неуспешна българска атака и успешно нападение на Владо Милен от зона 2 донесоха успеха на тима на Северна Македония в първата част с 25:23.

Волейболистите на България поведоха с 5:2 и 6:3 след атака на Тодор Скримов от зона 4 по диагонала. Александър Ляфтов атакува в аут от пайп – 7:3. Страхотна атака на Тодор Скримов от зона 4 по диагонала направи резултата 11:6. Николай Матияшевич взе прекъсване за Северна Македония. Разликата нарасна на 7 точки за България при 14:7. Бърза атака в центъра на Николай Николов направи 16:10. Ново технично нападение на Николай Николов и 17:12. Владо Милев намали разликата до 15:18. Страхотна игра в защита на Мартин Атанасов даде възможност на Тодор Скримов да завърши успешно с пайп за 19:16. Двоен български блок и 20:16. Никола Матияшевич взе прекъсване за Северна Македония. Цветан Соколов отигра категорично в атака от зона 2 по диагонала за 21:16. Николай Николов атакува остро в центъра и направи резултата 23:17. Цветан Соколов игра с блокада и изведе националите до геймбол при 24:18. Възпитаниците на Силвано Пранди затвориха втората част с 25:18.

Георги Сеганов замени Георги Братоев на паста на разпределителя в началото на третата част. Волейболистите от Северна Македония поведоха с 6:4, след като Цветан Соколов би сервис в аут. Родните национали изравниха при 8:8 и поведоха в резултата при 10:9. Разликата нарасна на 3 точки при 18:15 и Никола Матияшевич взе прекъсване за гостите. Тимът от Западната ни съседка изравни при 18:18. Силвано Пранди взе прекъсване, след което последваха 2 бързи точки за Българи – 20:18. Две поредни двойни блокади на Цветан Соколов и Алекс Грозданов направиха резултата 21:18. Технична атака на Цветан Соколов от зона 2 и 22:19. Атака на Мартин Атанасов изведе България до геймбол при 24:21. Цветан Соколов атакува от зона 2 по диагонала и България спечели третата част с 25:21.

Четвъртият гейм започа ударно - Стефан Чавдаров бе на сервис до 6:0. "Трикольорите" увеличиха преднината си, благодарение на страхотния сервис на Чавдаров, Цветан Соколов и Алекс Грозданов. Три поредни точкови серии от сервис и българските волейболисти запазиха разликата стабилна.

Утре (6 януари) е последната контрола между двата тима, от 16:00 часа.

Над всички за България бе капитанът Цветан Соколов със страхотните 28 точки (5 блока!, 3 аса и 74% ефективност в атака) за победата.
Алекс Грозданов (4 блока, 4 аса и 54% ефективност в атака) и Тодор Скримов (1 ас, 57% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане) добавиха 15 и 13 точки за успеха.
За македонците Никола Гьоргиев реализира 19 точки (1 ас и 51% ефективност в атака), а Александър Ляфтов завърши с 12 точки.

БЪЛГАРИЯ - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 3:1 (23:25, 25:18, 25:22, 25:18)