Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Наполи изпревари Ювентус (видео)

Въпреки че отказа да излезе срещу Ювентус и допусна служебна загуба от шампиона преди няколко седмици и бе наказан с допълнителна точка, Наполи вече е пред отбора на Андреа Пирло. Играчите на Дженаро Гатузо спечелиха с 1:0 гостуването си на Болоня и се изкачиха на трето място в класирането. Единственото попадение реализира Виктор Осимен в 23-ата минута.

Наполи стартира силно и имаше няколко ранни възможности, но Инсиние и Мертенс не бяха достатъчно точни. Лозано бе активен и в 23-ата минута негово отлично центриране намери непокрития Осимен, който с глава откри резултата.
След гола гостите продължиха да имат предимство, но не успяваха да увеличат аванса си. В началото на второто полувреме Осимен пробва задна ножица, а Кулибали прати топката в мрежата при добавката. След разглеждане на ситуацията с ВАР обаче попадението бе отменено поради игра с ръка на Осимен.
Кректият аванс запази надеждите на домакините и в края Болоня имаше своя троен шанс. Оспина отрази удар на Орсолини, добавката на Паласио бе блокирана от Хисай, а опитът за удар на Сванберг се превърна в подаване, но Орсолини прати топката покрай вратата.