Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Наполи с важен обрат в Хърватия (видео)

Наполи записа втора победа в Група F на Лига Европа, след като стигна до обрат и успех с 2:1 срещу Риека като гост. По този начин битката в групата стана изключително интересна, тъй като три отбора са с актив от шест точки. Освен Наполи, толкова имат и Реал Сосиедад и АЗ Алкмаар. Риека остава на дъното без точка.

Домакините започнаха по-добре и в първите минути Алекс Мерет трябваше да спасява след хубав удар на Менало от далечна дистанция. Ди Лоренцо пък в последния момент се намеси решително, за да попречи отново на Менало след грешка на Кулибали. Домакините заслужено поведоха в 13-ата минути след хубав удар на Роберт Мурич от границата на наказателното поле.

Риека продължи да действа по-опасно в атака и да пресира добре, но Наполи съумя да изравни с първия си точен удар. Това се случи две минути преди почивката, когато Диего Деме засече отблизо центриране на Мертенс отляво.
Наполи заигра много по-добре през втората част, макар че в самото й начало Риека можеше да удвои, но удар на Менало срещна дясната греда. Стражът на домакините Иван Невистич пък се прояви много добре след изстрели на Деме и Мертенс, който изпълни пряк свободен удар. Вратарят се намеси, след което топката срещна и гредата. Логичното се случи в 63-тата минута, когато Наполи направи пълен обрат. Марио Руи центрира, Петаня и Политано се разминаха с топката, но Филп Браут я засече в собствената си врата.
Към края Невистич се намеси още веднъж блестящо след удар на Жиелински.