Гатузо: Може би играчите си мислеха, че сме доши на екскурзия

Треньорът на Наполи Дженаро Гатузо бе доста ядосан на своите играчи, въпреки победата с 2:1 над Риека в Хърватия. Италианците трудно взеха трите точки, като трябваше да правят обрат. Именно заради това наставникът не спести критиките си.

"Няма такова нещо като лесен мач. Не забравяйте, че Реал Сосиедад победи Риека с гол в 93-ата минута. Знаехме, че те ще се отбраняват и ще чакат възможност да контраатакуват. Въпреки това ни изненадаха на няколко пъти през първите 30-35 минути. Може би играчите си мислеха, че сме дошли на екскурзия. Бях гневен на полувремето. Допуснахме твърде много рискове. След почивката стояхме по-добре, но не мога да приема подобно отношение. Не можем да си го позволим. Подобен проблем имахме и през миналия сезон, всъщност в последните години. Наполи постоянно има възходи и спадове и това трябва да се промени. През първите 30-35 минути не спечелихме нито една втора топка, бяхме изненадани на контраатака, въпреки че знаехме, че те това целят. Трябва да внимаваме във всеки един момент, може би ни трябва шамар, за да се събудим. Този път нещата се развиха добре, но когато късметът не е с нас, става трудно да обърнем нещата. Искам да виждам играта ни от второто полувреме през всичките 90 минути", отсече Гатузо.