Обезкървен Сасуоло удари Наполи като гост (видео)

Отборът на Сасуоло постигна успех с 2:0 при гостуването си на Наполи от 6-ия кръг на Серия “А”. “Неровердите” победиха, въпреки че бяха без тяхното титулярно трио в атака - Франческо Капуто, Доменико Берарди и Филип Джуричич. Така те продължават да нямат поражение от началото на сезона, като досега записаха четири победи и две ремита.

В 57-ата минута гостите получиха дузпа за фаул на Джовани Ди Лоренцо срещу Джакомо Распадори. Капитанът на отбора в този мач Мануел Локатели хладнокръвно я реализира. В 90-ата минута Костас Манолас се разписа с добавка след удар на Виктор Осимен, но попадението не беше зачетено заради засада на нигериеца. Дълбоко в добавеното време Осимен беше задържан за фланелката от Марлон, но съдията не посочи бялата точка. Така противникът организира атака, при която Максим Лопес се подигра с домакинската защита и вкара втория гол за своя отбор.

Сасуоло продължава да държи втората позиция в класирането, но вече с 14 точки в актива си, докато Наполи се свлече на петото място с 11 пункта на сметката си след първата си шампионатна загуба през сезона в изигран мач.