Разгром срещу новак качи Атлетико на първото място (видео)

Атлетико Мадрид е новият лидер в Ла Лига. "Дюшекчиите" не срещнаха проблеми с гостуващия Кадис и постигнаха втората си най-убедителна победа през сезона след онова 6:1 срещу Гранада още на старта. По този начин тимът на Диего Симеоне събра 17 точки, колкото има и Реал Сосиедад, но оглави класирането благодарение на по-добрата си голова разлика от баските.

Четвъртият пореден успех в първенството дойде след два гола на Жоао Феликс и по един на Маркос Йоренте и Луис Суарес. Кадис пристигна на "Уанда Метрополитано" след 4 победи при гостуванията си, при това без допуснат гол, но този път остана далеч от постигането на сензация.
Симеоне направи две промени сред титулярите в сравнение с гостуването на Локомотив (Москва) в Шампионската лига. Марио Ермосо започна като ляв бек вместо Ренан Лоди, а капитанът Коке зае мястото си в средата на терена, заменяйки Анхел Корея.

Домакините бързо се настаниха в противниковата половина и поведоха още в 8-ата минута. Основен виновник за гола е вратарят на Кадис Жеремиас Ледесма, който излезе неразчетено и изпусна топката. Маркос Йоренте се ориентира правилно и намери на далечната греда Жоао Феликс, а португалецът се разписа с глава.
В средата на полувремето Йоренте добави към асистенцията си и гол. Бившият футболист на Реал Мадрид отне топката от бранител на Кадис в наказателното поле и веднага стреля в близкия ъгъл за 2:0. Халфът е втори сред всички играчи в Ла Лига по брой мачове пред 2020 година, в които едновременно бележи и дава голов пас. Йоренте има 4 такива двубоя, а пред него е само Лионел Меси с 5.

През втората част Атлетико реши всичко с попадение на Луис Суарес в 51-ата минута. Уругваецът беше изведен от Жоао Феликс и прати топката в мрежата. Това беше негов шести гол за "рохибланкос" във всички турнири. Суарес също така е вкарвал на всички 29 отбора, срещу които се е изправял в Ла Лига.
При този резултат дебют за Атлети направи Жофри Кондогбия. Привлеченият от Валенсия халф влезе на мястото на Коке в 72-ата минута.

Друга резерва - Анхел Корея, беше в основата на четвъртия гол във вратата на Кадис. Аржентинецът майсторски подаде на Жоао Феликс, който овладя топката на гърди и с безпощаден шут оформи крайния резултат в 90-ата минута.
Португалецът е неудържим от началото на кампанията. С двата си гола днес той вече има шест в последните 4 мача - толкова, колкото вкара в предишните си 26 двубоя. Само в Ла Лига Суарес и Феликс са с по 5 попадения и делят първото място в листата на стрелците заедно с Микел Оярсабал от Реал Сосиедад.

Поражението днес остави Кадис на 6-о място с 14 точки. В следващия кръг отборът ще приеме Реал Сосиедад, а Атлетико ще е домакин на Барселона.