Локо (Москва) не се огъна под натиска на Атлетико (видео)

Отборите на Локомотив (Москва) и Атлетико Мадрид не излъчиха победител в срещата помежду си от третия кръг в група "А" на Шампионската лига. Мачът в руската столица приключи при резултат 1:1. Гостите първи поведоха в мача чрез Хосе Хименес в 18-ата минута, но домакините изравниха от дузпа в 25-ата минута след точен изстрел на Антон Миранчук. Мадридчани бяха далеч по-активният тим и опитаха да стигнат до успеха, но московчани не се огънаха и удържаха хикса, а голяма роля за това има вратарят Гилерме, който направи няколко блестящи спасявания.

Първата сериозна възможност в мача бе създадена то домакините. В 14-ата минута топката бе центрирана около точката на дузпата, където Зе Луиш стреля с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

След това обаче Атлетико взе нещата в свои ръце и в 17-ата минута Саул Нигес стреля от дистанция, но Гилерме спаси. Само минута след това се стигна и до откриване на резултата. Ектор Ерера центрира за Хосе Хименес, който с глава бе точен след неособено добра намеса на вратаря.

Локо обаче успя да се върне сравнително бързо. Домакините получиха дузпа за игра с ръка на Ектор Ерера след намесата на ВАР и в 25-ата минута Алнот Миранчук вкара от бялата точка за 1:1.

"Дюшекчиите" не се стреснаха и продължиха да доминират до края на полувремето. В 31-ата минута мощен шут на Анхел Корея се отби от напречната греда. Минута след това пък Луис Суарес пропусна сам срещу вратаря, но се оказа, че е и в засада.

През втората част нещата на терена не се промениха драстично. Мадридчани търсеха начин да стигнат до втори гол, докато московчани основно се бранеха. В 52-ата минута изстрел с глава на Луис Суарес отблизо не успя да се превърне в гол, а попадна в ръцете на Гилерме.

След това Жоао Феликс имаше две поредни възможности. В 57-ата минута той шутира опасно от дистанция и отново Гилерме бе последна преграда пред гола. В 65-ата минута португалецът стреля отблизо с глава, но отново не успя да преодолее бразилския страж.

В 66-ата минута гостите вкараха втори гол, който не бе зачетен. Изстрел с глава на Коке се отби от напречната греда и Луис Суарес вкара отблизо, но още веднага бе вдигната засада, която бе очевидна.

В 84-ата минута Ренан Лоди бе оставен непокрит в наказателното поле и опита труден диагонален удар от воле, но покрай вратата.

В крайна сметка срещата завърши без победител и Атлетико заема 2-ото място с 4 точки. Локомотив пък се намира на 3-ата позиция с 2 спечелени точки до момента.