Жоао Феликс поведе Атлетико в отсъствието на Луис Суарес

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 3:1 над Осасуна в Памплона в мач от осмия кръг на Ла Лига. Жоао Феликс се превърна в голов лидер за тима на Диего Симеоне. Той вкара две попадения (43- дузпа и 70). Португалецът изпусна и дузпа в 47-ата минута. Атлети остава непобеден в Испания този сезон и има четири победи и две ремита.

Домакините изиграха силно първо полувреме, в което обаче им липсваше точност в завършващата фаза. Енрик Гайего изпусна най-доброто положение преди почивката мъничко след началото на мача. Големите заплахи от атаката на наварския тим идваха отляво, най-вече в лицето на Джони. В редиците на Атлети си пролича умората от Шампионската лига, както и липсата на Луис Суарес и Диего Коща. В края на полувремето Ронкалия фаулира Витоло в наказателното поле и съдията посочи дузпата, като ситуацията беше спорна. Жоао Феликс вкара дузпата за 0:1.

В началото на второто полувреме гостите от „Wanda Metropolitano” получиха втора дузпа – този път за игра с ръка на защитник. Жоао Феликс пропусна, пращайки топката в гредата. При добавката Анхел Корея също не беше точен. В 49-ата добра комбинация между Витоло, Жоао и Корея завърши с удар на аржентинеца в гредата. В 70-ата Жоао Феликс се реабилитира с втори гол. Корея проби и подаде към португалеца, който се разписа с неспасяем удар за 0:2. В 80-ата Будимир намали резултата с глава от десетина метра, вклинен между двама бранители. В 88-ата новото попълнение на мадридския тим Лукас Торейра вкара ефектен гол с бързо овладяване и удар от въздуха за крайното 1:3.