Джими Хънт и Симеон Ценов напомниха за класата си в НАЛБ (видео)

Отборът на Ероус постигна сериозна победа в битката за четвъртата позиция в Дивизия I на Националната аматьорска лига по баскетбол. "Стрелите" надделяха над Ахил с крайното 75:66 (27:20, 13:16, 16:13, 19:17) и по този начин стъпиха на четвъртото място в класирането с баланс 11-9. Ахил остава седми с 8 победи и 12 загуби.

Ключови за успеха на Ероус днес бяха бившият играч на Левски и Балкан Джими Хънт, както и Симеон Ценов, който бранеше екипите на Черно море и Спартак (Плевен) в професионалната си кариера.
Още в първата четвърт Ероус наложиха темпото си и се измъкнаха с актив от 7 точки след първата десятка.

Вторият период отиде на сметката на отбора на Ахил, който съкрати дефицита си на 4 пункта, но в третата част отново Ероус подходиха по-съобразително и увеличиха преднината си. Четвъртата част започна със серия от 6:0 за Ахил, която им помогна да стопят разликата на само една точка, но тройка на Джими Хънт сложи началото на поредица от 10 последователни точки, която се оказа от ключово значение за края на двубоя. 9 поредни точки на Симеон Ценов довършиха Ахил - 75:66.

Именно Хънт и Ценов бяха единствените играчи на Ероус с двуцифрен точков актив. 187-сантиметровият американец завърши с 21 точки 7 борби, а крилото също вкара 21 пункта, но взе и 15 борби. За Ахил Красимир Кирилов бе най-резултатен с 22 точки и 16 борби. Крум Мутафов добави 15 точки, а Даниел Тодоров се отчете с 13 пункта и 7 асистенции.

В другия мач от Дивизия I за вечерта тимът на Балкан Ботевград записа седми успех през сезона, след като победи София Лайънс със 81:72 (19:17, 19:19, 31:18, 12:18). С победата Балкан запазва 10-ата позиция в класирането с баланс 7-12, а София Лайънс е осми с 8-12.

Двубоят до голяма степен се реши след солидна трета четвърт за ботевградчани, чрез която си извоюваха 15-точков аванс при влизането в последните 10 минути. Играчите на София Лайънс все пак показаха сърце и съкратиха аванса до 6 точки, но все пак успехът отиде в полза на "зелените".

Георги Христов се разписа с "дабъл-дабъл" 21 точки и 19 борби за Балкан. Преслав Пешев също се представи солидно с 20 точки, а Тодор Петров вкара 18 и взе 8 борби. Петър Захов записа 23/7/5 за Лайънс, а Владимир Петров (15 борби) и Валери Асев добавиха по 16 точки.