Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

33 точки на Милчев изведоха Кучетата от Младост Б до пета поредна победа

Кучетата от Младост Б продължават с доброто си представяне, след като записаха петата си поредна победа в Трета дивизия на НАЛБ. Този път жертва се оказа тимът на София Уориърс, който отстъпи с 51:79 (7:12, 13:14, 15:27, 16:26) в среща от предпоследния 21-и кръг на Лигата. С успеха си победителите със сигурност ще влязат в плейофите като шести в класирането на редовния сезон, независимо от резултата им в последния кръг. София Уориърс пък е 11-и с 3 победи и 18 загуби, без шансове за плейофите.

Първото полувреме не предложи висока резултатност, но това не пречеше на Кучетата да поведат с 6 точки на почивката при 20:26. В третата четвърт обаче завършилите на втора позиция в редовния сезон за миналата година в същата дивизия сериозно вдигнаха оборотите заради добрите изяви на Христо Милчев и Пламен Бауренски, които помогнаха на тима да си осигури 18-точков аванс при 35:53. Символичните домакини не успяха да се противопоставят до края на мача и преклониха глави след 51:79.

Христо Милчев отново завърши като топреализатор за Кучетата с 33 точки, 6 борби, 7 асистенции и 4 отнети топки. Пламен Бауренски направи чудесно включване от пейката със 17 точки, а с 10 остана капитанът Димитър Георгиев. За Уориърс Никола Чучуков завърши с "дабъл-дабъл" 16 точки и 17 борби, включително 4 "чадъра", а Стефан Кръстанов добави 15 пункта и 9 взети отскочили топки.

В среща от Втора дивизия отборът на Джобтайгър Дюдс се завърна на победния път, след като се справи без проблеми със съпротивата на Скравена с финалното 64:87 (11:22, 18:20, 16:27, 19:18). Бронзовите медалисти от Купата на НАЛБ Дюдс обаче няма да успеят да намерят място в плейофите, тъй като прекият им конкурент за последната плейофна позиция - отборът на Атлетик 95 Куклен, със сигурност ще завърши пред тях. В момента Дюдс са с баланс 8-13, а Атлетик - с 9-11.

Предимството в преките двубои на тима от Куклен обаче ще му помогне да завърши на осмата позиция, дори да изгуби двата си последни мача и Дюдс да спечелят своя, което би изравнило активите им. Скравена също няма шансове за място в плейофите, но и двата тима продължават да играят за честта си и удоволствието от любовта към играта.

Фаворитите в срещата Дюдс си осигуриха двуцифрена преднина още в първата четвърт, като постепенно я увеличаваха в хода на мача. На полувремето разликата бе 13 точки в полза на символичните гости, а след силна трета четвърт интригата се изпари, след като на таблото личеше резултата 45:69. Последната четвърт бе протоколна и срещата завърши при 64:87.

Трима играчи завършиха с поне 20 точки за Джобтайгър Дюдс - Илия Стоичков записа 25 точки и 6 асистенции, Стаматиос Джумас добави 23 и 7 борби, а Георги Гаджев се отчете с "дабъл-дабъл" 20 точки, 17 борби и 6 асистенции. Йоан Младенов също се включи добре с 10 точки и 10 взети топки, а капитанът Борис Станков замалко да завърши с "трипъл-дабъл" - 9 точки, 20 борби и 8 асистенции.

За Скравена Георги Димитров бе най-добър с 23 точки, 13 борби, 5 асистенции, 5 отнети топки и 3 "чадъра", Георги Георгиев също блесна с 20/5/5 и 5 отнети топки, а 14 точки и 5 борби записа Радостин Иванов.