Категорични победи за Кабайерос и Ликуифайд в НАЛБ

Вицешампионите на Втора дивизия за сезон 17/18 Кабайерос спечелиха по безапелационен начин директния си двубой за втората позиция в същата дивизия срещу Кучетата от Младост с крайното 71:48 (18:12, 24:7, 14:10, 15:19). Чрез успеха си отборът на Кабайерос вече дели един актив както с днешния си съперник, така и с Дървоядите. Трите отбора са с баланс 14 победи и 7 загуби, но победителите от днешния двубой за момента държат втората позиция заради по-доброто си точково съотношение.

Символичните домакини наложиха контрола върху мача със самото му начало и си осигуриха 6-точкова преднина преди началото на втората част. Точно тя бе разковничето в мача, тъй като Кабайерос "избухнаха" със серия от 17:1, която им позволи да дишат спокойно на почивката при 42:19. Кучетата от Младост не успяха да се противопоставят в оставащите 20 минути от мача, позволявайки на Кабайерос да се поздравят с важната победа с крайното 71:48.

Иван Иванов завърши с 21 точки за победителите. Капитанът Христо Велчев вкара 18, направи 4 асистенции и отне 3 топки, Иван Згурафов добави "дабъл-дабъл" 14 точки и 10 борби, а Мартин Митренцев записа 11 и 8 борби. За Кучетата Александър-Марко Милър бе на висота с 25 точки и 4 борби, а Маргарит Рунев завърши с 6 точки, 11 борби и 8 асистенции.

В мач от Четвърта дивизия основният претендент за титлата Ликуифайд не изпита каквито и да било проблеми в мача си с Олд Мамбас и наложи волята си по категоричен начин с 89:53 (27:13, 17:14, 21:17, 24:9). С победата завършилите на трета позиция в редовния сезон от миналата година за момента окупират върха с баланс от 19 победи и 2 загуби, но са с мач повече от тима на Бом Бок, който пък има предимството в преките двубои между двата тима и при равен баланс ще излезе първи.

Отборът на Олд Мамбас пък завършва редовния сезон с баланс 6-16 и временно се намира на седма позиция, като ще се надява на грешни стъпки от преките си конкуренти, за да се класира за плейофите. Спейс Джемс са осми със 7-13, а Пистолет и Мечките 2019 са с с 5-15.

Тимът на Ликуифайд взе нещата в свои ръце от самото начало, след като спечели първите десет минути с 27:13. Оттам нататък мачът продължи да се развива по тяхното темпо и разликата се увеличи на 17 точки в края на втория период. Играчите на Олд Мамбас обаче излязоха мотивирани след голямата почивка и свалиха дефицита си на 9 пункта, но 12 безответни точки за край на частта от Ликуифайд почти приключиха интригата в мача. Последната част не предложи нещо различно и финалната сирена дойде при 89:53.

Капитанът на Ликуифайд Борил Кънчев поведе колоната от реализатори с 23 точки и 5 борби. Искрен Николов наниза 18 и взе 11 отскочили топки, Огнян Дидов добави 12 точки и 5 асистенции, Владимир Спасов се отчете с 10 точки и 14 борби, а Николай Велков бе близо до "трипъл-дабъл" с 8 точки, 9 борби и цели 17 асистенции. За Олд Мамбас Христо Костов завърши със 17 точки, докато Георги Раднев записа 11 точки и 11 борби.