Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Бързаков и Кръстев блеснаха за фаворита Виваком в НАЛБ (видео)

Звездният отбор на Виваком постигна четвърта поредна победа в Първа дивизия на НАЛБ, след като надигра с категоричното 109:76 (28:25, 23:19, 31:11, 27:21) Балкан Ботевград в отложена среща от 15-ия кръг на Лигата. Основна роля за успеха на Виваком имаха състезавалите се в НБЛ Георги Бързаков и Георги Кръстев, които разпиляха съперниците си. С победата тимът на Виваком вече е лидер в Първа дивизия с 15 успеха от 19 двубоя, колкото имат и ФитСпо Баскет, но са с по-добро точково отношение.

Спокойно може да кажем, че ботевградчани успяха да се задържат в мача само през първите 20 минути при 7 пункта дефицит, тъй като третата четвърт стартира с опустошителна серия от 22 безответни точки за Виваком, половината от които на Бързаков. В последната четвърт основните фаворити за първото място в дивизията не намалиха темпото и стигнаха до кота 100, а финалната сирена прозвуча при 109:76.

Кандидатът за MVP на редовния сезон Бързаков завърши с 27 точки, 6 борби и 6 асистенции. Георги Кръстев "избухна" с "трипъл-дабъл" от 19 точки, 16 борби и 11 асистенции, Иван Стойчев влезе от пейката със 17 точки и 8 борби, а Антонио Илиев допълни с 12 точки и 5 завършващи подавания. Георги Христов се представи чудесно за Балкан с 27 точки и 12 борби, капитанът Тодор Петров добави 16 и 11 взети топки, а Костадин Методиев вкара 14 точки.

В среща от Трета дивизия Форест Бойс Ботевград превзеха върха в директния двубой за лидерството с отбора на Мечките. Шампионите на Четвърта дивизия от миналия сезон победиха с 69:57 (19:13, 19:14, 18:13, 13:17) и еднолично са първи в подредбата с 18 успеха и 2 загуби. Мечките остават втори със 17-3. Символичните домакини не срещнаха трудности и още след втората част поведоха с двуцифрена преднина, като успяха да я запазят до края на срещата.

Драгомир Енчев завърши с "дабъл-дабъл" 14 точки и 12 борби за "зелените". Мариян Николов се включи от пейката с 14 пункта, 8 борби и 5 асистенции, а Божидар Цачев добави 11 точки за успеха. Капитанът Иво Георгиев вкара 20 точки за Мечките, докато Кристиян Кирилов и Атанасиос Моногенис завършиха съответно с по 12 и 10 точки.

В Четвърта дивизия тимът на Бом Бок също се утвърди на върха след очакван успех над отбора на Мечките 2019 с 68:54 (22:14, 14:5, 21:17, 11:18). Победата бе под №18 за вицешампионите от турнира "Веселин Господинов", които изпревариха тима на Ликуифайд, който е с мач по-малко. Мечките 2019 остават девети с баланс 5-15.

Николай Мораров завърши с 21 точки и 18 борби за Бом Бок. Момчил Недялков наниза 19 за успеха, а капитанът Стефан Стоянов реализира 17 и взе 9 борби. Валантен Стойчев се отчете с 14 точки и 6 борби за Мечките 2019, докато Александър Миленков завърши с 12 точки и 12 борби.

В мач от Втора дивизия отборът на Монстарс разби Скравена с 99:52 (22:15, 24:8, 30:18, 23:11) и се настани на втората позиция в класирането. Победителите не срещнаха проблеми в нито един момент от мача и се поздравиха с разгромния успех. Чрез победата Монстарс са с баланс 13-7, докато Скравена е 10-и с 4-16.

Славчо Нучев вкара 31 точки за 25 минути, Георги Мишев добави 27 точки и 14 борби, а Виктор Тодоров наниза 14 точки за победата. Драгомир Иванов бе най-добър за Скравена с 27 точки и 6 борби, а 11 пункта остави Милен Стаменов.