Миньор 2015 (Перник) е на победа от историческо постижение в НАЛБ

Тоталният доминатор във Втора дивизия на НАЛБ Миньор 2015 (Перник) върви уверено към невиждано досега постижение в историята на Националната аматьорска лига по баскетбол. Бронзовите медалисти от турнира "Веселин Господинов" господстваха на паркета в мача срещу отбора на Монстарс, завършил при 81:43 (22:11, 19:12, 23:9, 17:11) и записаха своята 21-а победа от 21 мача в дивизията, като с право са недостижими на върха. При успех в последния кръг срещу Скравена перничани ще се превърнат в първия отбор, който завършва редовния сезон непобеден. Съперниците им Монстарс остават на трета позиция с 13 победи и 8 загуби.

Последното водачество на Монстарс бе при 5:8 в първата четвърт, но след това перничани напомниха защо са най-добрият отбор в дивизията и завършиха периода със серия от 17:3. През втората четвърт символичните гости опитаха да стопят дефицита си, но всичко за тях приключи след нови 11 поредни точки за Миньор, с които си извоюваха 18-точкова преднина на голямата почивка. Второто полувреме отново мина под явния превес на победителите, които затвориха мача при 81:43.

Капитанът Александър Ангелов завърши с "дабъл-дабъл" 22 точки и 17 борби за Миньор. Кристиян Колев добави 16 и 5 борби, Деан Кирилов се отчете с 10 точки, 6 борби и 5 отнети топки, а Петър Русев завърши с 10/8/5. За Монстарс Велизар Стефанов наниза повече от половината точки на тима си - 25 + 10 борби.