Тотнъм стартира с лесни три точки (видео)

Лондонският Тотнъм започна с класическа победа 3:0 над Трьомсьо на своя "Уайт Харт Лейн" надпреварата в група "К" на турнира Лига Европа. Без да се напрягат особено, възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш стигнаха до успеха благодарение на два бързи гола на Джърмейн Дефоу преди почивката и красиво попадение на плеймейкъра си Кристиян Ериксен в края на срещата. Гостите от Норвегия почти не оказаха съпротива на скъпата селекция на "шпорите" и не затрудниха Юго Лорис нито един път в рамките на 90 минути.

Единствените неприятни новини за лондончани може да се окажат контузиите на Дани Роуз, Муса Дембеле и Юнес Кабул. И тримата бяха заменени принудително от мениджъра на домакините, като сериозността на травмите им все още не е известна.

Джърмейн Дефоу изведе домакините напред в резултата след 21 минути игра, след като технично копна топката над тялото на стража на Трьомсьо Салман след пас на Ерик Ламела. Само осем минути по-късно отново английският национал се измъкна от защитата на гостите и удвои аванса на Тотнъм, този път след прострелно подаване на Люис Холтби. В този момент интригата в мача приключи окончателно и той се доиграваше.

Все пак през второто полувреме Тотнъм стигна до трети гол чрез резервата Кристиан Ериксен, който оформи крайното 3:0 в 86-ата минута с фантастично изпълнение извън наказателното поле.

Тотнъм - Трьомсьо 3:0
1:0 - Дефоу (22)
2:0 - Дефоу (30)
3:0 - Ериксен (86)