Четвъртият гол на Стъридж не донесе четвърта победа на Ливърпул (видео)

Ливърпул се върна на върха във Висшата лига след равенство 2:2 като гост на Суонзи в последен мач от 4-ия кръг. Мърсисайдци загубиха първи точки от началото на кампанията, след като до момента имаха три победи с по 1:0, с голове на Даниел Стъридж. Младият нападател се разписа и днес, но голямата фигура на "Либърти Стейдиъм" беше бившият халф на "червените" Джонджо Шелви, който имаше участие във всички най-интересни епизоди от двубоя.

Шелви откри резултата още във 2-ата минута, после сбърка при двата гола на Ливърпул, а накрая направи прекрасна асистенция за изравнителното попадение на Мичу.

Подобно на предишните си мачове през сезона, Ливърпул отново изигра силно първо полувреме и доста разочароващо второ. Контузията на Филипе Коутиньо допълнително обърка плановете на Брендън Роджърс и в последните минути само късметът спаси тима от първа загуба.

Срещата предложи много емоции на зрителите, които видяха два гола още до 4-ата минута. Първо, поредица от рикошети осигури възможност на Шелви да накаже доскорошните си съотборници и той не я пропусна. Гологлавият халф обаче бързо заличи добрите впечатления. Негов пас към вратаря Мишел Ворм беше пресечен от Стъридж и резултатът стана 1:1.

Мачът продължи да е много интересен и след четвърт час Стъридж можеше да изведе Ливърпул напред, но ударът му излезе в аут. В средата на полувремето шанс се откри и пред Джордан Хендерсън, но неговият изстрел беше блокиран. В 25-ата минута Стъридж се оказа непокрит в малкото наказателно поле след великолепно центриране на Виктор Моузес, но подцени ситуацията и Ворм спаси. Самият Моузес отбеляза дебютния си гол за Ливърпул след солова акция в 36-ата минута. Нигериецът напредна през центъра и с плътен удар по земята не остави шансове на Мишел Ворм.

Постепенно домакините взеха инициативата и бяха близо до изравняването, но Мартин Шкъртел със самопожертвователен шпагат предотврати гол във вратата на Симон Миньоле.

След почивката Суонзи заигра много по-смело и заслужено стигна до равенството. Единственото по-опасно положение пред вратата на домакините бе в 53-ата минута, когато се получи разбъркване, но топката беше изчистена. Не след дълго хубава атака на "лебедите" завърши с гол на звездата от миналия сезон Мичу. Испанецът бе заел най-добра позиция и се възползва от хубавото подаване на Шелви, бележейки за 2:2.

Резервите Яго Аспас и Рахим Стърлинг не допринесоха за това атаките на Ливърпул да станат по-опасни. Домакините обаче придобиха самочувствие и Джонатан де Гузман можеше да зарадва уелските фенове с трети гол, но Миньоле изби удара му от фаул.

Точката бе достатъчна да върне Ливърпул на първото място в класирането, пред Арсенал и Тотнъм. Суонзи е в долната половина на таблицата, а в четвъртък ще дебютира в групите на Лига Европа.