Три от три за Леверкузен - този път жертвата е Борусия (М) (видео)

Байер (Леверкузен) затвърди отличните впечатления от началото на сезона в Германия с трети пореден успех - 4:2 над Борусия (Мьонхенгладбах). Така "аспирините" продължават да са безгрешни заедно с Байерн (Мюнхен), Борусия (Дортмунд) и Майнц 05.

Зрителите на "БайАрена" станаха свидетели на поредния силен мач на своите любимци, сред които отново се отличиха Щефан Кислинг и Сидни Сам. Първо в 23-ата минута Кислинг от дузпа даде началото на головата фиеста. Пет минути по-късно реализатор №1 на Бундеслигата за миналия сезон подаде на Сам, който беше точен за 2:0.

Борусия изненада Байер с две бързи попадения в началото на второто полувреме. В 54-ата минута Мартин Щранцл намери целта след пас на Патрик Херман, а в 57-ата минута вратарят Бернд Лено левашки изпусна топката и Хуан Аранго я чукна в мрежата - 2:2.

Днес обаче беше денят на Сидни Сам, който само четири минути по-късно се възползва от ново подаване на Кислинг и матира Марк-Андре тер Щеген за 3:2.

В 72-ата минута бърза контраатака на домакините доведе до решителния четвърти гол. Сам проби отдясно, подаде на Гонсало Кастро, който с далечен изстрел фиксира крайното 4:2.