Леверкузен не прости на Фрайбург (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) надигра с 3:1 гостуващия Фрайбург в първи мач за двата тима през новия сезон в Бундеслигата. Точни за домакините бяха Щефан Кислинг (22'), новото попълнение на тима Хеун-Мин Сон (47') и Сидни Сам в 52-ата минута. Майк Ханке отбеляза почетното попадение за бившия клуб на Гарра Дембеле в 40-ата минута.

Двата отбора предложиха много динамична игра, която се хареса на публиката на препълнения "БайАрена".

В 22-ата минута голмайсторът през изминалата кампания Щефан Кислинг откри резултата в Леверкузен. Кореецът Сон центрира от непряк свободен удар, а кълбото достигна до Щефан Райнартц, който отклони към русокосия нападател и той с прехвърлящ удар с глава октри резултата - 1:0.

Пет минути преди края на първата част Майк Ханке изравни резултата. Жонатан Шмид напредна в половината на домакините и подаде в коридор към Ханке, който с едно докосване преодоля Лено за 1:1.

В 47-ата минута корейският халф на Байер Сон откри сметката си за новия си клуб. Сидни Сам бе намерен с хубав пас в дълбочина и остана очи в очи срещу Оливър Бауман. Встрани от него притича Сон, който получи пас и нямаше как да сбърка на опразнената врата - 2:1.

Пет минути по-късно Сам ознаменува добрата си игра и с попадение. Щефан Кислинг асистира към тъмнокожия халф, който с плътен удар в далечния ъгъл оформи крайния резултат в срещата.

В 66-ата минута главният съдия на срещата Перл отсъди дузпа за гостите за нарушение на Ларс Бендер срещу Зорг. Зад топката застана Шмид, който не изпълни много добре дузпата и стражът на домакините Лено улови.

Идния кръг Байер (Леверкузен) гостува на Щутгарт, а Фрайбург приема Майнц 05.