Борусия (М) разкъса Вердер с лекота (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) направи поредния атрактивен мач в Бундеслигата, разбивайки Вердер (Бремен) с 4:1 на "Борусия-Парк" в среща от четвъртия кръг. Хуан Аранго (10), Рафаел (53), Макс Крузе (74) и Патрик Херман (85) бяха точни за домакините, а попадението за гостите дойде след автогол на Хавард Нордвайт в 69-ата минута.

Така футболистите на Лусиен Фавре станаха най-резултатните с 10 попадения преди изиграването на останалите срещи. Също така във всичките срещи на Борусия от началото на сезона досега са били реализирани поне по три попадения. Тимът от Мьонхенгладбах обаче се очертава като домакински, тъй като вкъщи е безгрешен, а навън засега само губи.

През първото полувреме днес нямаше много положения. Домакините все пак успяха да поведат след отличен пас на Гранит Джака, който изведе Аранго сам срещу вратаря и опитният левичар простреля Себастиан Мийлитц за 1:0.

След почивката играчите от Мьонхенгладбах разкъсаха съперника си. В 53-ата минута Рафаел довкара топката след неубедително избиване на вратаря - 2:0.

Вердер си върна шансовете в 69-ата минута, след като влезлият малко преди това като смяна Нордтвайт нелепо насочи топката в собствената си мрежа с глава.

В 74-ата минута обаче новата звезда на домакините Макс Крузе реши всичко с точен шут за 3:1, а в 85-ата минута изведе Херман сам срещу стража на съперника, за да бъде фиксирано крайното 4:1.