Борусия (М) показа добро лице и разгроми Хановер (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) заби три гола на Хановер 96 и пропусна поне още толкова за изразителната победа с 3:0 в късния двубой от съботната програма на втория кръг на Бундеслигата. Новият централен нападател Макс Крузе отбеляза дебютното си попадение за клуба в 20-ата минута след перфектен пас на Рафаел. В 53-ата минута бившият футболист на Фрайбург изработи втория гол, след като центрира топката в малкото наказателно поле, където Кристоф Крамер успя да я добута до мрежата за 2:0. В 66-ата минута Крузе спечели дузпа, след като десният защитник на гостите Хироки Сакаи игра с ръка. От бялата точка 34-годишният белгиец Филип Даемс не сгреши за 3:0.

В края Хановер дори завърши с 10 играчи, тъй като Андре Хофман се контузи в 84-ата минута, а треньорът Мирко Сломка вече беше извършил и трите си смени.

Така отборът на Лусиен Фавре спечели първи три точки към актива си, след като в първия кръг отстъпи с 1:3 при визитата си на Байерн (Мюнхен). Хановер също има 3 пункта на сметката си, дошли от победата с 2:0 над Волфсбург преди седмица.