БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Борусия (М) отново остана с празни ръце далеч от дома

Хофенхайм извоюва първа домакинска победа за сезона в Бундеслигата, надигравайки трудно Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 в среща от 5-ия кръг. Антони Модест (45) и Кевин Фоланд (54) бяха точни за победителите, а Бранимир Хъргота (75) се разписа за гостите. За тима от Мьонхенгладбах това е трето поражение от три гостувания от началото на шампионата.

Футболистите на Лусиен Фавре трябва да съжалява, защото имаха почти тотално превъзходство, за което говори и фактът, че владееха топката в 70% от игровото време. 16 удара в очертанията на вратата на Хофе обаче не стигнаха дори за точка. Домакините бяха по-съсредоточени и използваха и малкото си възможности. Те нанесоха първия си удар в заключителните секунди на първото полувреме, когато Антони Модест заби четвъртия си гол за клуба. Французинът имаше и късмет, защото ударът му с глава се отклони в тялото на Филип Даемс.

"Райн-Некар-Арена" стана на крака за 2:0 в 54-ата минута. Тогава Модест подаде към Кевин Фоланд, който след майсторско изпълнение порази Марк-Андре тер Щеген. За капитана на младежкия национален отбор на Германия това е трето попадение в рамките на седмица. Той се разписа на два пъти и в европейската квалификация срещу Република Ирландия, спечелена от Бундестима с 3:0.

Преди гола на Фоланд за 2:0 Рафаел от Борусия пропусна отлична възможност да изравни. Гостите все пак се върнаха в двубоя с гол на резервата Хъргота за 1:2 в 75-ата минута. До края обаче домакините успяха да задържат преднината си.