Шампионките от САЩ тръгнаха с 3:1 над Русия в Гран При

Шампионките в световните волейболни серии Гран При за 2012 година от САЩ тръгнаха с победа в тазгодишното издание на надпреварата. Момичетата на легендарния Карч Кирали надделяха над силния тим на Русия с 3:1 (25:20, 17:25, 25:21, 25:12) в първия си мач от турнира в Група "А", игран късно снощи пред около 1500 зрители в зала "Жинасио Арена Амил" в бразилския град Кампинас.

Днес във втората си среща на турнира американките излизат срещу тима на Полша, който тази нощ отстъпи на домакините от "Селесао" с 1:3 гейма. Двубоят е тази вечер от 18,30 часа българско време, а преди това от 16,00 часа българско време е мачът между Бразилия и Русия.

Най-полезна за американския тим, който е един от следващите съперници на България в Гран При, стана влязлата още в първия гейм Кели Мърфи с 16 точки (2 блока, 2 аса и 67% ефективност в атака), а Кристин Лин Хилдебранд (39% ефективност в атака и 30% позитивно посрещане) и Кимбърли Хил (1 блок, 2 аса и 38% ефективност в атака) добавиха по 15 точки за победата. За рускините Наталия Гончарова заби 19 точки (1 блок и 42% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

РУСИЯ - САЩ 1:3 (20:25, 25:17, 21:25, 12:25)
РУСИЯ: Мария Бородакова 4, Александра Пасинкова 8, Наталия Гончарова 19, Екатерина Панкова, Татяна Кошельова 2, Анастасия Шляховая 6 - Анна Малова-либеро (Дария Исаева, Анна Матиенко 1, Виктория Чаплина, Наталия Малих 1, Ирина Заряжко 5)
Старши-треньор: Юрий Маричев
САЩ: Алиша Глас 5, Лорън Джибмейър 12, Кристин Лин Хилдебранд 15, Никол Фосет 5, Кимбърли Хил 15, Лорън Паолини 8 - Тамари Мияширо-либеро (Касиди Личмън, Кели Мърфи 16, Джена Хадлунд)
Старши-треньор: Карч Кирали.