Турция започна с разгромно 3:0 над Алжир

Волейболистките на Турция, които през миналата годината спечелиха бронзовите медали в световните серии Гран При, започнаха с разгромна победа в тазгодишното си участие в турнира. Воденият от италианеца Масимо Барболини тим отнесе Алжир с 3:0 (25:13, 25:18, 25:15) в първия си мач в Група "С", игран този следобед в зала "Башкент" в Анкара.

Утре във втория ден на турнира туркините ще срещнат отбора Тайланд, който пък отстъпи на Япония с 0:3 гейма, а Алжир ще играе с японките. Срещите са съответно от 17,00 и 14,00 часа българско време.

Звездата на турския тим Неслихан Дарнел стана най-резултатна със скромните 8 точки (1 ас и 54% ефективност в атака), въпреки че игра до средата на втория гейм, а Бюсра Джансу добави 7 точки (2 блока и 83% ефективност в атака) за победата. За Алжир Сафия Бухима (1 блок, 29% ефективност в атака и 11% позитивно посрещане) и Тасадит Айсу (2 блок, 3 аса и 13% ефективност в атака) реализираха по 7 точки.