Бразилия даде гейм на Полша на старта на Гран При

Олимпийският шампион и финалист в световните волейболни серии Гран При при жените за 2012 година - Бразилия, започна с победа в тазгодишното издание на състезанието. Волейболистките на "Селесао" дадоха гейм на Полша и ги биха с 3:1 (21:25, 25:17, 25:15, 25:20) в първата си среща от турнира в Група "А", играна тази нощ пред над 4000 зрители в зала "Жинасио Арена Амил" в бразилския град Кампинас.
Днес във втория си мач на домакинския турнир бразилките излизат срещу силния тим на Русия, който снощи отстъпи на САЩ с 1:3 гейма. Двубоят е този следобед от 16,00 часа българско време, а след това от 18,30 часа българско време е срещата между американките и полякините.
Фернанда Родригеш стана най-полезна за победителките с 20 точки (2 блока, 39% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане), а Моник Мариньо завърши с 15 точки (1 блок и 58% ефективност в атака) за успеха. За полякините звездата и капитанката на тима Катажина Сковронска-Долата реализира 16 точки (1 блок, 1 ас, 42% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане), но и нейните усилия се оказаха недостатъчни за победата.
БРАЗИЛИЯ: Кристина Барето 11, Даниеле Линс 3, Адениция Силва 8, Габриела Гимараеш 12, Моник Мариньо 15, Фернанда Родригеш 20 - Камила Брайт-либеро (Мишел Павао, Шийла Кастро 2, Фабиола Соуса, Фабиана Клаудино 3)
Старши-треньор: Зе Роберто Гимараеш
ПОЛША: Каролина Розицка 9, Йоанна Качор 13, Сузана Ефимиенко 9, Милена Радечка 4, Агниешка Каколевска 10, Катажина Сковронска-Долата 16 - Паулина Май-либеро (Евелина Сиечка 2, Катажина Кониечна 1, Йоанна Волош 2, Патрисия Полак)
Старши-треньор: Пьотър Маковски.