Марек с 15 от 15 след 3:0 над Дунав (Русе)

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони записа 15-та поредна победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Найден Найденов надиграха категорично като гости аутсайдера Дунав (Русе) с 3:0 (25:12, 26:24, 25:15) в мач от 16-ия кръг, игран тази вечер.

Така шампионите продължават да са начело в класирането с 44 точки след 15 победи от 15 срещи и мач по-малко, докато Дунав е на последното 12-то място без победа и без спечелена точка до момента. В следващия 17-ти кръг Марек е домакин на Добруджа 07 (Добрич), а русенци са отново домакини, но този път на Славия в дербито на аутсайдерите. Срещите са в петък (14 февруари) съответно от 18,00 и 17,00 часа.

Домакините започнаха доста плахо, което допълнително улесни волейболистите на Найден Найденов. Във втория гейм Найденов даде шанс на по-младите си играчи, като замени Станислав Величков, Георги Елчинов и Венелин Кадънков. Последва и леко отпускане в тима на Марек и се получи доста равностоен гейм, в който преобладаваха грешките и от двете страни на мрежата. В крайна сметка шампионите взеха частта след 26:24, а след това нямаха повече проблеми и прибавиха нови три точки към актива си след 25:15 в третия гейм.