Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Марек даде гейм на Добруджа 07

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони записа своята 16-та поредна победа в Суперлигата. Воденият от Найден Найденов тим обърна у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (19:25, 25:21, 25:19, 25:19) в среща от 17-ия кръг, играна тази вечер.

Така дупничани продължават да са начело с 47 точки след 16 победи от 16 мача и двубой по-малко. Добруджа 07 пък се смъкна на 8-мо място с 22 точки след 7 победи и 10 загуби. В 18-ия кръг Марек гостува на ЦСКА, а добричлии са домакини на слабака Славия. Мачовете са във вторник (18 февруари) съответно от 17,00 и 18,00 часа.

В първия гейм възпитаниците на Мирослав Живков максимално затрудниха шампионите и напълно заслужено спечелиха с 25:19. В следващите части домакините загиграха на познатото си ниво и ги спечелиха съответно с 25:21, 25:19 и 25:19, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за Марек стана Станислав Величков с 13 точки (4 блока, 1 ас, 44% ефективност в атака, 34% позитивно и 16% перфектно посрещане), а Венелин Кадънков добави 12 точки (1 блок и 52% ефективност в атака) за успеха, въпреки, че игра само в първите два гейма. За тима на Добруджа младежкият национал Жулиен Георгиев реализира 17 точки.
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 5, Венелин Кадънков 12, Станислав Величков 13, Георги Елчинов 11, Венцислав Трифонов 2, Борислав Апостолов 11 - Мартин Божилов-либеро (Ангел Велков 1, Мартин Иванов 7, Михаел Манджуков 5)
Старши-треньор: Найден Найденов
ДОБРУДЖА 07: Стефан Стоянов 6, Жулиен Георгиев 17, Димитър Иванов 10, Михаил Стоев 2, Илия Петков 7, Георги Чалъков 9 - Николай Тодоров-либеро (Христо Енков 1, Петър Милушев 3, Светослав Арнаудов, Калоян Канев 2, Христо Христов-либеро)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек)