Арда игра достойно, но Марек взе 14-та поредна победа

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) продължи победния си ход в Суперлигата след като се наложи над Арда (Кърджали) с 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23) в мач от 15-ия кръг.

Успехът бе 14-ти пореден от 14 мача за шампионите от Марек, с което възпитаниците на Найден Найденов остават едноличен лидер във временното класиране с актив от 41 точки. Арда допусна 10-та загуба и заема 9-то място с 18 точки.

Момчетата от Кърджали съвсем не се чувстваха като обречени при гостуването си и затрудниха максимално съперника си. Така в първата част резултатът бе равен при 20:20 и едва в този момент Марек дръпна с две точки, за да си осигури спокойни последни минути. Вторият гейм пък Арда избухна с преднина от 5 точки при 8:3 и 10:5, която скоро достигна и 7 при 14:7. Домакините опитаха щурм за частта и успяха да изравнят при 23:23. Противно на логиката обаче гостите не допуснаха обрат и изравниха 1:1. Макар и наглед лесен за шампионите, третият гейм също не дойде без бой в тяхна полза и резултатът бе равен до 17:17. Напълно равностойна бе четвъртата част, която до последно не се знаеше в чия полза ще завърши след 23:23.