Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Дунав (Русе) с първа победа за сезона

Волейболният отбор на Дунав (Русе) постигна първата си победа за сезона в Суперлигата, след като се наложи трудно у дома над предпоследния Славия с 3:2 (25:22, 20:25, 25:21, 16:25, 15:9). Това са и първите точки за тима на Христо Илиев за този сезон.

Двата отбора направиха равностоен първи гейм, в който играха точка за точка и едва в края му домакините демонстрираха по-голямо желание за спечелването му и го записаха на сметката си след 25:22. Последва гейм за Славия, преди Дунав да поведе с 2:1 след 25:21. Гостите обаче не се дадоха без бой и на свой ред изравниха, за да вкарат мача в тайбрек. В него след няколко разигравания точка за точка домакините дръпнаха с 11:6 и спокойно затвориха срещата при 15:9. Силен мач за Дунав изнесоха Симеон Георгиев и Костадин Николов.