Арда с лесно 3:0 над Славия в Кърджали

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) победи като домакин Славия с 3:0 (25:17, 25:22, 25:14) в мач от 16-ия кръг на Суперлигата, игран в зала "Арпезос". Въпреки гостуването на отбор от долната част на таблицата, интересът към мача от страна на волейболните фенове в Кърджали бе голяма като над 800 запалянковци проследиха успеха на своите.

С този успех волейболистите на Арда постигнаха своята 6-та победа в първенството, като с 10 загуби и 21 точки заемат 9-то място във временното класиране. Тимът на Славия е на предпоследното 11-то място с 3 победи, 13 загуби и 11 точки.

В по-голямата част от мача домакините имаха превъзходство, като диктуваха играта. Изключение бе вторият гейм, когато гостите оказаха отпор и резултата вървеше равностойно до 22:22. В решителните моменти обаче кърджалийци показаха самообладание, като стопираха устрема на славистите и отбелязаха три поредни точки, а с това затвориха гейма. В третата част тимът на Славия поведе с 5:2, но в последствие съставът на Арда отново взе нещата в своите ръце и направи обрат, като бе водач до края на частта, а с това затвори и мача след 25:14.

Над всички за Арда бе Кирил Хаджиев със 17 точки (5 блока!!!, 2 аса и 48% ефективност в атака) за победата. За тима на Славия Владислав Стоянов и играещият старши-треньор и капитан Иван Димитров завършиха с по 10 точки.
АРДА: Делчо Раев 1, Кирил Хаджиев 17, Кристиан Пенчев 11, Невен Нешев 11, Георги Димитров 5, Младен Кавалжиев 5 - Николай Колев-либеро (Димитър Калчев 1, Теодор Маринов, Борислав Наков 1)
Старши-треньор: Иван Халачев
СЛАВИЯ: Янко Делчев 2, Владислав Стоянов 10, Иван Димитров 10, Милан Миланов 5, Даниел Димитров 4, Ивайло Енев 4 - Христо Колев-либеро (Тома Станков)
Старши-треньор: Иван Димитров.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Арда)