Севиля с труден успех на "Ел Сардинеро"

Севиля направи голяма крачка към 1/8-финалите в турнира за Купата на краля, след като спечели с 1:0 гостуването си на Сантандер. Тимът от Андалусия стигна до победата на "Ел Сардинеро" с попадение на Хайме Самперио в 5-ата минута. В началото на второто полувреме бранителят на Севиля Хорхе Андухар - Коке получи червен картон, но въпреки това съотборниците му удържаха преднината си и могат да чакат спокойно реванша на "Рамон Санчес Писхуан".

Доста по-резултатен беше мачът между Виляреал и Елче. Гостите направиха обрат от 0:1 до 2:1, но с гол на Акино в последната минута Валядолид стигна до равенство - 2:2.

Без победител завършиха и други два двубоя - Реал Сосиедад направи 1:1 като гост на Алхесирас, а Валядолид и Райо Валекано не си отбелязаха голове.