Бетис с минимална победа срещу 10 от Сегунда "Б"

Отборът на Бетис се опита да се отърси от слабото си представяне в Примера с очаквана победа с 2:1 като гост на Лейда в първи мач от 1/16-финалите за Купата на краля, игран в каталунския град. Срещата беше предопределена в четвъртата минута, когато домакините останаха с човек по-малко след изгонването на вратаря. Попаденията за андалуския тим вкараха Жоан Верду (26) и Хорхе Молина (42), а за каталунците се разписа Пере Мийя (56). Мачът беше дебютен за новия наставник на Баломпие Хуан Карлос Гаридо.

В четвъртата минута стражът на третодивизионния тим Пау Торес получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле. Фаулът по-скоро беше за жълт картон. Резервният страж Пералес се разпъна и отрази удара от бялата точка на Молина. В 18-ата Хуанфран пресече изчистване на вратаря, но Медина препречи пътя на топката към празната врата.

В 25-ата Делгадо Ферейро назначи втора дузпа за гостите от "Бенито Вийямарин" за игра са ръка на Бареда. Верду отбеляза ефектно в стил "Паненка". Стражът на Лейда направи няколко добри спасявания, но в 43-ата пак извади кълбото от мрежата. След две лоши изчиствания Молина отбеляза за 0:2.

През второто полувреме "сините" излязоха нахъсани да се върнат в двубоя и реализираха в 56-ата минута. Пере Мийя насочи точно след центриране от фаул. До края на мача севилският тим доминираше, но рядко стигаше до наказателното поле на създадения през 2011 година отбор от "Камп д'Еспортс".

През същата година беше ликвидиран почти вековния клуб на Лейда заради 27-милионен дълг. Новият клуб, който се състезава в Сегунда "Б" носи името Лейда Еспортиу. Реваншът е след десетина дни.

Снимка: Getty Images/Guliver