Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Барса се разигра след колебливо начало, дебютант бележи за каталунците (видео)

В първа 1/16-финална среща от турнира за Купата на краля Барселона победи с 4:1 като гост третодивизионния Картахена и на практика си гарантира място в следващата фаза. Това бе първи успех за каталунците след загубите от Аякс и Атлетик (Билбао). Наставникът Херардо Мартино даде почивка на част от титулярите си, но в игра след близо три месеца извън терените се завърна Жорди Алба.

Барса допусна домакините да поведат с гол на Фернандо Ортега в 17-ата минута, но до почивката Педро Родригес и Сеск Фабрегас обърнаха резултата. Педро вкара втория си гол в 76-ата минута, а в края остана време да се разпише и младият камерунец Жан-Мари Донгу, който дебютира за първия тим на Барселона.

В началото гостите подходиха прекалено високомерно, а водени от желанието да се докажат срещу именития съперник, футболистите на Картахена направиха няколко доста добри атаки. При една от тях дълъг пас през центъра завари неподготвен Карлес Пуйол и Фернандо прати топката във вратата на Барса. Домакините удържаха преднината си цели 20 минути, преди Педро да изравни. Крилото на Барселона направи два сериозни пропуска по-рано, но от третия опит успя да се разпише. В 43-ата минута Фабрегас с красив удар след центриране от десния фланг изведе Барса напред.

С напредването на времето не беше изненадващо, че домакините започнаха да допускат все повече грешки. Барса пък редеше пропуск след пропуск, като над всички изпъкна Алексис Санчес, който от 5-6 метра прати топката над вратата. В 76-ата минута Педро финтира стража на Картахена и отбеляза трети гол за "блаугранас", а в последната минута камерунецът Донгу довкара отбитата от гредата топка и вкара първия си гол за Барселона.