Севиля изхвърча от Купата на краля

Отборът на Севиля претърпя голямо разочарование в турнира за Купата на краля. Футболистите на старши треньора Унай Емери отпаднаха още на 1/16-финалите след загуба от Расинг Сантандер с 0:2. Севилци спечелиха преди седмица като гост с 1:0, но в реванша на "Рамон Санчес Писхуан" се сгромоляха срещу тима от Сегунда Б, който стигна до драматичния успех с гол на Мамаду Коне в 90-ата минута.

Мачът се развиваше добре за домакините до 62-ата минута, когато Стефан Мбиа направи дузпа и беше изгонен с директен червен картон. Мигелес се разписа от бялата точка и изравни общия резултат. В последната минута Коне вкара гола на победата за кантабрийци, а Севиля завърши с 9 човека, след като и Диого Фигейраш беше отстранен от съдията.