КВК Габрово би Монтана в невероятна драма с 3:2 и 25:23 в тайбрека

Вицешампионите от КВК Габрово спечелиха изключително драматично гостуването си на Монтана с 3:2 (18:25, 25:15, 25:23, 18:25, 25:23) в мач от 6-ия кръг на волейболната Суперлига, който се игра пред 400 зрители в зала "Огоста".

Така габровци се изкачиха на 2-ро място във временното класиране с 13 точки след 5 победи и 1 загуба, колкото има и 3-ия ЦСКА. Монтана пък се смъкна на 4-та позиция също с 13 точки, но след 4 победи и 2 загуби.

Водената от Венцислав Рагин блокада на домакините спря опитите на гостите да постигнат нещо в първия гейм и помогна на своите да дръпнат напред след 25:18. Във втория гейм габровските нападатели успяха да пробият съперника и да доведат до категоричното 25:15 и изравняване на резултата. Волейболистите на КВК Габрово се възползваха от многото грешки на монтанчани да поемат контрола и върху третия гейм. Блокировачите на домакините отново се намесиха, за да се стигне до стопяване на разликата, но в крайна сметка габровският тим излезе напред след 25:23. В следващия гейм габровци започнаха много да грешат, а "четворката" на Монтана Бранимир Баев беше почти неотразим в нападение, което доведе до 25:18 и тайбрек.

Решаващият пети гейм протече много драматично и с многократни смени във водачеството. Гостите рискуваха при изпълнението на началните си удари, но допуснаха много грешки, а и посрещането на домакините беше на ниво. Воденото от Станислав Петков и Костадин Стойков нападение на вицешампионите обаче силно повиши ефективността си в тази част. С успешната си игра на блокада помогнаха и Красимир Гайдарски и Костадин Гаджанов, за да се стигне до феноменалното 25:23 и триумф за КВК Габрово.

Станислав Петков - Балки заби 20 точки (2 аса, 40% ефективност в атака, 47% позитивно и 37% перфектно посрещане) за успеха на КВК, а бившият национал Костадин Стойков се отчете с 19 точки (1 блок, 58% ефективност в атака, 54% позитивно и 37% перфектно посрещане) за победата. Венцислав Рагин изигра страхотен мач за Монтана и заби 19 точки (9 блока!!!, 2 аса и 57% ефективност в атака), а Бранимир Баев добави 17 точки (3 блока, 1 ас, 48% ефективност, 72% позитивно и 38% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха.

МОНТАНА - КВК ГАБРОВО 2:3 (25:18, 15:25, 23:25, 25:18, 23:25)
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Иван Крачев 15, Валентин Димов 14, Бранимир Баев 17, Венцислав Рагин 19, Петър Кирчев 8 - Георги Георгиев-либеро (Явор Генов 8, Владимир Лобутов, Георги Михов, Димитър Маринков, Цанко Цанков)
Старши-треньор: Северин Димитров
КВК ГАБРОВО: Добромир Димитров, Минчо Минчев 13, Станислав Петков 20, Костадин Стойков 19, Костадин Гаджанов 8, Красимир Гайдарски 7 - Добромир Иванов-либеро (Мартин Палийски, Стоян Вулджев, Илиян Георгиев 1, Николай Кичуков 8, Атанас Митев)
Старши-треньор: Любомир Герасимов.

Статистика: Марк Бранимиров (скаутмен на Монтана)