ЦСКА с феноменален обрат и победа срещу Пирин с 3:2 в София (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на ЦСКА направиха феноменален обрат в домакинския си мач от 6-ия кръг на Суперлигата за мъже, след като губеха с 0:2 гейма от Пирин (Разлог), но успяха да спечелят драматично следващите 3 части, като спасиха и 3 мачбола, и в крайна сметка триумфираха с 3:2 (19:25, 19:25, 34:32, 25:20, 15:13) в собствената си зала "Васил Симов".

Това бе 5-ата победа за "червените" от началото на сезона.

Възпитаниците на Йордан Мицин изиграха един почти перфектен мач и след като поведоха с 2:0 гейма имаха шанса да спечелят чиста победа с 3:0 гейма. Пиринци стигнаха първи до мачбол при 24:23 в третия гейм, но той бе спасен от "червените". Гостите имаха още два шанса да затворят мача още в третата част, но това не се получи и ЦСКА спечели драматично третата част с 34:32 след силна игра в атака на Ивайло Стефанов и Красимир Георгиев.

Окрилени от успеха волейболистите на ЦСКА сравнително лесно спечелиха и 4-ата част с 25:20, след като водиха в резултата през целия гейм.

При 7:6 в тайбрека за ЦСКА Бранимир Грозданов от ЦСКА получи някакъв проблем и бе сменен. Пирин изравни при 8:8 и на свой ред поведе с 12:10 след атака на капитана Благовест Катранджиев. ЦСКА изравни при 13:13. "Червените" стигнаха до мачбол при 14:13, главният съдия Илиян Георгиев покази жълти картони на двамата капитани - Благовест Катранджиев и Ивайло Стефанов. ЦСКА затвори мача след остра атака на Живко Иванов през центъра - 15:13 и 3:2 гейма.

Красимир Георгиев стана най-резултатен за ЦСКА с 16 точки (1 блок, 100% ефективност в атака/ 15 точки от 15 атака!!!). Ивайло Стефанов добави 15 точки (2 ас, 3 блока, 40% ефективност в атака, 31% перфектно и 54% позитивно посрещане).

За Пирин Илиян Божков заби 20 точки (1 ас, 2 блока, 53% ефективност в така, 41% перфектно и 62% перфектно посращане), а Норман недков добави още 17 точки (2 блока, 50% ефективност в атака).

ЦСКА - ПИРИН 3:2 (19:25, 19:25, 34:32, 25:20, 15:13)

ЦСКА: Милен Илиев 12, Бранимир Грозданов 13, Георги Сеганов 8, Ивайло Стефанов 15, Красимир Георгиев 16, Живко Иванов 6 - Велизар Кьосев-либеро (Владимир Станков 1, Бойко Бонев 3, Яни Георгиев, Андрей Николов, Радослав Парапанов)
Старши-треньор: Александър Попов
ПИРИН: Чоно Пенчев 7, Илиян Божков 20, Благовест Катранджиев 16, Петър Ненков 10, Ивайло Великов 10, Норман Недков 17 - Петър Каракашев-либеро (Розалин Пенчев)
Старши-треньор: Йордан Мицин.

СНИМКИ: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ПИРИН 3:0 - ТУК!!!

ВИЖ КАКВИ ОТСТЪПКИ има КАРТАТА "100 сърца за ЦСКА" - ТУК!!!