Ботев (Луковит) с исторически успех над Арда с 3:0 в Кърджали

Ботев (Луковит) постигна първата си победа за сезона в Суперлигата при мъжете. Волейболистите на Петьо Драгиев унизиха отбора на Арда (Кърджали) пред собствената му вярна публика в зала "Арпезос" в Кърджали и го разгромиха с 3:0 (25:20, 25:22, 25:15) за 74 минути, в мач от 6-ия кръг.

Гостите натиснаха домакините с по-успешен сервис и най-вече с по-настоятелна атака още в първия гейм. Капитанът Невен Нешев бе сред титулярите на Небесносините, но играта на Арда бе неузнаваемо слаба за съжаление на 800-те зрители по трибуните. Ботев се възползва от грешките на кърджалийци, за да поведе убедително и във втората част.  Това бе геймът, в който Нешев се разигра, а и с отличното включване на младия Димитър Калчев от ъгъла домакините почти стопиха изоставането си малко преди края на частта.  Все пак до обрат не се стигна и Ботев спечели и този гейм.  В третата част луковитчани напълно доминираха на терена.  Нападателите на Ботев се надпреварваха да тормозят Арда с успешните си атаки и геймът бе затворен при категоричното 25:15.

Топреализатор на мача стана Спас Байрев със 17 точки за победителите.  Пламен Драгиев добави 13, а Мирослав Братанов – 12.  Най-резултатен за Небесносините беше Невен Нешев с 11 точки.

Във временното класиране Арда е на десето място с 6 точки, а Ботев е единадесети с 3.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 0:3 (20:25, 22:25, 15:25)
АРДА: Георги Домитров 5, Младен Кавалждиев 4, Делчо Раев 1, Кирил Хаджиев 4, Николай Колев 2, Невен Нешев 11 - Теодор Маритов-либеро (Кристиан Пенчев 6, Димитър Калчев 6, Райчо Раев)
Старши-треньор: Иван Халачев
БОТЕВ: Спас Байрев 17, Пламен Драгиев 13, Пламен Тодоров 4, Любомир Величков 6, Данаил Попов 4, Мирослав Братанов 12 - Денислав Георгиев-либеро (Христо Петков 1, Петър Бъчваров)
Старши-треньор:  Петьо Драгиев.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Арда)