Монтана обърна Пирин с 3:1 в Суперлигата

Волейболният отбор на Монтана записа 5-та победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Северин Димитров обърнаха у дома Пирин (Разлог) с 3:1 (23:25, 25:19, 25:16, 25:17) в мач от 8-ия кръг, игран тази вечер пред над 250 зрители в зала "Огоста".

По този начин монтанчани се изкачиха на 3-то място във временното класиране с 16 точки след 5 победи и 3 загуби, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Пирин пък са 9-ти с 9 точки след 3 победи и 5 загуби. В следващия 9-ти кръг Монтана гостува на Левски Боол, а разложани са домакини на Арда (Кърджали). Двубоите са в петък (13 декември) от 18,00 часа.

Домакините имаха проблеми единствено в първия гейм, който загубиха с 23:25. След това Монтана наложи играта си и спечели убедително следващите три гейма, а с това и мача с 3:1. Пореден страхотен мач за Монтана изигра Венцислав Рагин, който заби 18 точки (5 блока, 2 аса и 79% ефективност в атака), а влезлият като резерва Цанко Цанков добави 15 точки (7 блока!!! и 44% ефективност в атака) за победата. За тима на Пирин Илиян Божков, Ивайло Великов и капитанът Благовест Катранджиев завършиха с по 9 точки.
МОНТАНА: Владимир Лобутов, Иван Крачев 3, Явор Генов 14, Валентин Димов 10, Венцислав Рагин 18, Георги Михов 8 - Георги Георгиев-либеро (Любомир Агонцев 4, Цанко Цанков 15, Бранимир Баев)
Старши-треньор: Северин Димитров
ПИРИН: Чоно Пенчев 5, Илиян Божков 9, Розалин Пенчев 8, Благовест Катранджиев 9, Петър Ненков 6, Ивайло Великов 9 - Петър Каракашев-либеро (Атанас Видин, Норман Недков 1, Боян Иванов, Мартин Кръстев 1)
Старши-треньор: Йордан Мицин.

Статистика: Марк Бранимиров (скаутмен на Монтана)