БГ Лион без Владо Николов и Теди Салпаров се смъкна на последното място във Франция

"Българският" волейболен отбор АСЮЛ (Лион) записа 7-та загуба във френската Лига А, след като падна като гост на Нант Резе (Нант) с 1:3 (9:25, 20:25, 26:24, 22:25) в мач от междинния 8-ми кръг, игран късно снощи.

Българските волейболисти Владимир Николов и Теодор Салпаров отново не играха заради контузии. Владо Николов има проблеми в пръст на дясната ръка, а Теди Салпаров има болки в гърба. Без тях възпитаниците на Силвано Пранди допуснаха поредна загуба и се смъкнаха на последното 14-то място в класирането с едва 7 точки след 2 победи и 6 загуби.

Българинът с френски паспорт Божидар Славев не започна мача като титуляр, но влезе като резерва още в първия гейм и завърши с 12 точки (1 блок, 1 ас, 45% ефективност в атака, 75% позитивно и 59% перфектно посрещане), колкото реализира и Мартен Жамбон. Разпределителят Христо Тодоров се появи за малко като резерва в първия и четвъртия гейм. Заместникът на Владо Николов Сърджан Ристич пък заби 18 точки (1 блок, 1 ас и 38% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха. Щефан Хъртиански стана най-резултатен за Нант Резе със страхотните 25 точки (3 блока, 1 ас, 62% ефективност в атака, 73% позитивно и 45% перфектно посрещане) за победата.
НАНТ РЕЗЕ: Алес Холубец 11, Йонас Агуениер 3, Бранислав Складани 3, Щефан Хъртиански 25, Ибан Перес 18, Шафранович 13 - Блер Бан-либеро (Петело Маливао, Рафаел Мрожек, Хорхе Фернандес 2)
Старши-треньор: Мартен Демар
ЛИОН: Куентин Жофроа 4, Марк МакГивърн 8, Мартен Жамбон 12, Симон Тишер 2, Сърджан Ристич 18, Михал Храздира 3 - Арно Дюпейра-либеро (БОЖИДАР СЛАВЕВ 12, ХРИСТО ТОДОРОВ, Жерард Осорио 1, Грейсънн Оувърмън)
Старши-треньор: Силвано Пранди.