БГ Лион с 5-та загуба във Франция, Владо и Теди пропуснаха мача с Бове

"Българският" тим АСЮЛ Волей (Лион) допусна 5-та загуба в шампионата на Франция Лига А, след като падна у дома от Бове с 0:3 (29:31, 20:25, 22:25) в мач от 7-ия кръг,

Българските волейболисти Владимир Николов и Теодор Салпаров пропуснаха мача заради контузии. Владо Николов има проблеми в пръст на дясната ръка, а Теди Салпаров има болки в гърба.

Без тях възпитаниците на Силвано Пранди допуснаха "чиста" загуба, въпреки че играха равностойно в по-голямата част от двубоя.

Българинът с френски паспорт Божидар Славев започна мача като титуляр, но игра само в началото на първия гейм и завърши двубоя едва с 2 точки. Заместникът на Владо Николов Сърджан Ристич заби 20 точки (1 блок), а Михал Храздира и Марк
МакГивърн добавиха по още 9 точки за Лион.

Брам Ван ден Дриес стана най-резултатен за Бове с 20 точки (1 ас, 4 блока), а Ондрей Худичек добави още 11 точки за победата.

ЛИОН - БОВЕ 0:3 (29:31, 20:25, 22:25)

ЛИОН: БОЖИДАР СЛАВЕВ 2, Куентин Жофроа 7, Марк МакГивърн 9, Симон Тишер 4, Сърджан Ристич 20, Михал Храздира 9 - Арно Дюпейра-либеро (Грисон Оверман 1, Мартин Жамбон 5)
Старши-треньор: Силвано Пранди
БОВЕ: Брам Ван ден Дриес 20, Гари Жендре 10, Ондрей Худичек 11, Матей Патак 1, Корентин Сук, Алешандре Вейл 6 - Ахилеос Пападимитриу-либеро (Ван Гардерен 11, Нико Фрерикс 3)
Старши-треньор: Емануеле Дзанини.