Бърнли изненада Стоук и се измъкна от дъното (видео)

Последният в класирането на Висшата лига Бърнли се отлепи от последното място в класирането на Висшата лига, след като изненада Стоук Сити като гост на "Британия Стейдиъм" и  след победа с 2:1 далеч от дома се изкачи до 18-ата позиция. Успехът е втори пореден за новака в английския елит и след като десет кръга не успяха да стигнат до победата, възпитаниците на Шон Дайк вече имат десет точки и изпревариха Куинс Парк Рейнджърс и Кристъл Палас.

Дани Ингс даде скоростен аванс от два гола на гостите с две попадения в рамките на една минута. Той откри резултата в 12-ата минута, след като Асмир Бегович изпусна пред себе си остро центриране на Ашли Барнс. Домакините се върнаха в мача чрез попадение на Джонатан Уолтърс с глава, но до края на срещата "грънчарите" не успяха да осъществят пълен обрат.

По този начин възпитаниците на Марк Хюз допуснаха изненадващо поражение срещу тима, който допреди две седмици не беше записал първия си успех в елита, а сега влезе в серия от победи. Домакините имаха редица възможности да стигнат поне до равенство, но пропуски пред вратата на Том Хийтън направиха почти всички нападатели в селекцията им - Боян Къркич и Маме Бирам Диуф през първата част и появилите се на техните места Марко Арнаутович и Питър Крауч след почивката.