Тъмни облаци над Пардю след поредната загуба (видео)

Нюкасъл допусна нова загуба във Висшата лига и остана в зоната на изпадащите с едва 3 точки след 6 изиграни мача. "Свраките" отстъпиха с 0:1 при визитата си на Стоук Сити и това почти сигурно ще доведе до уволнението на мениджъра Алън Пардю. Единствения гол в мача отбеляза Питър Крауч в 15-ата минута, а феновете на гостите недвусмислено показаха с плакати и скандирания, че иската Пардю час по-скоро да бъде освободен.

Публиката на "Британия Стейдиъм" изригна още в 15-ата минута, когато Виктор Моузес центрира от десния фланг, а Крауч скочи най-високо и с глава откри резултата. В средата на първото полувреме "грънчарите" поискаха дузпа за нарушение на Йоан Гуфран срещу Моузес, но сигнал за наказателен удар не последва.

Гостите постепенно се активизираха и Муса Сисоко не беше далеч от това да изравни, но мощният му удар мина на сантиметри от целта. В края на полувремето Асмир Бегович спаси изстрел на Дарил Янмаат, а резервата Марко Арнаутович пропусна да вкара втори гол за Стоук, след като разстресе гредата.

През втората част опитите на Нюкасъл да притисне съперника се оказаха твърде неуспешни, а гостуващите фенове яростно освиркваха Пардю.  В 84-ата минута "свраките" все пак можеха да се доберат до равенството, но след като Габриел Обертан поднесе топката на Джак Колбек, той направи по-трудното и от непосредствена близост нацели напречната греда.